HAKKIMIZDA

Grup şirketlerimiz olarak; 1955 yılında beyaz eşya sektörü ile ticari hayatına başlamış ve 2005 yılında kuyumculuk sektörüne giriş yapmıştır. 2014 yılında kahve sektörüne girerek yeni bir sektörde daha ticari hayatında ki başarısını sürdürmeyi amaçlamıştır.

Şirketin kurucu ortakları; İbrahim Şefik TEYMUR ve Cüneyt ALMACI, 2014 yılının mayıs ayında bir araya gelerek şirketi kurmuş ve “Teymur Telveli” markasıyla ilk ürünleri olan Türk Kahvesi’nin üretimine başlamıştır. 2015 yılı içerisinde, Ar-Ge çalışmalarımız sonucu “Hazır Türk Kahvesi” ve “Sütlü Türk Kahvesi” ürünlerimizi piyasanın beğenisine sunmuştur. Ayrıca “Hazır Osmanlı Kahvesi” ni Türkiye’de ilk defa pazara sunan şirketimiz, her zaman “En İyi Kalite” de inovatif ürünleri ülkemiz ve yurt dışı pazarına başarıyla girmesini amaç edinmiştir. “Best Product, Best Quality” ilkesiyle yurt dışında, “İyi Ürün, İyi Kalite” ilkesiyle de yurt içinde marka değerini gün geçtikçe artırmaktadır.

Kısa bir süre içerisinde, Türkiye iç pazarında deneyimli personel ve güçlü bayiliklerin oluşturulmasına müteakiben Avrupa ülkelerinden Almanya, Hollanda ve Belçika’ya da ilk ihracatlarını yapmışlardır. Böylesine hızlı gelişimin tek ve en önemli sebebi firmamızın gücü ve ürün kalitesinin en üst seviye de oluşudur.

Hedefimiz; Türk Kahvesi denildiğinde akla “Teymur Telveli” markasının gelmesi ve kahveyi adıyla yani “Teymur Telveli” markasıyla istenmesidir.